dj na wesele cena | ile kosztuje dj na wesele ?

Wesele organizujemy średnio raz w życiu 🙂 , dlatego chcąc zatrudnić na nie DJ-a na wesele możemy nie do końca wiedzieć ile tak naprawdę powinniśmy wydać pieniążków. Poniżej wyjaśnię po krótce: jak wybrać dobrego DJ-a na wesele? Na co zwrócić uwagę ? oraz  Ile tak naprawdę powinniśmy zapłacić DJ-owi ?

Zapewne przewertowaliście dziesiątki stron DJ-ów na wesele, wodzirejów, duetów DJ+Wodzirej. Jednakże ciężko natrafić na cennik, a to dlatego że w większości te ceny są ustalane indywidualnie a wpływ na ich wysokość ma wiele czynników. Np. DJ mieszkający na codzień w Suwałkach inaczej policzy pracując na weselu w Białymstoku a inaczej we Wrocławiu gdzie do pokonania będzie miał jakieś 600 km w jedną stronę. Nie mniej twierdzę że mieszkam w idalnym miejscu na mapie kraju okolica Łodzi dokładnie Sieradz, jak to mówią w każdą stronę mam blisko 🙂 Mam idealne połączenia zarówno na dolny Śląsk, jak i Poznań, autostradą dojadę nad samo morze czy do Warszawy. Jedynie nieco gorsze ( tj. nie 80% trasy na drodze szybkiego ruchu) na Śląsk ale i w tym momencie rozbudowywana jest sieć połączenia. Kolejną dosyć istotną wpływ na koszt dja jest termin wesela. O ile w tzw wysokim sezonie od kwietnia do końca października czyli około pół roku. Tyle trwa tzw. wysoki sezon u DJ-a weselnego w zależności kiedy wypadną święta wielkanocna czasem są na początku marca czasem koniec kwietnia, dlatego średnią przyjąłem pół roku. Oczywiście w pozostałych miesiącach również są imprezy firmowe, studniówki, półmetki, imprezy urodzinowe. Jednak główne źródło utrzymania większości profesjonalnych DJ-ów są wesela.

Wiemy już jakie czynniki mogą kształtować cenę ale wciąż nie wiemy ile tak naprawdę musimy wydać aby zatrudnić DJ-a na swoje wesele. Na pewno wpływ na cenę ma renoma danego DJ-a, czy jest on rozpoznawalny. DJ który ma na 4 soboty czerwcowe łącznie około 140 zapytań inaczej będzie wyceniał swoje usługi niż ten kto będzie miał tych zapytań 10. Co za tym idzie jest to wyraźna informacja dla DJ-a że jest on coraz bardziej rozpoznawalny i dzięki temu może pozwolić sobie na stawkę o te kilkaset złotych wyższą niż pozostali. Idealnym było by aby wraz ze wzrostem ceny, wzrastała jego jakość, jakość jego sprzętu – są nadal DJ-e drodzy którzy nie koniecznie inwestują w sprzęt – reasumując przeglądając jego zdjęcia na przełomie 5-7 lat za wiele lub wcale się nie zmienił…Warto o tym pamiętać!

Kolejnym krokiem może być porównanie DJ-a do kapeli. O ile dobra kapela rozpoczyna się od 10 tyś myślę do około 20-25 tyś to DJ/Konferansjer grający w pojedynkę będzie ułamkiem tej wartości. Czasem widzi się tzn bandy dwuosobowe grające np. na keyboardach ale nie mające zbytnio rozbudowanego zaplecza technicznego, można przypuszczać że usługa profesjonalnego DJ-a na wesele mimo iż pracuje on sam będzie wyższa.

Są również klienci którzy chcą oprawę muzyczną, teraz już tego nie słyszę ale jeszcze 8 lat temu zdarzyło się odebrać telefon i usłyszeć że klient chce aby coś “brzdękało w tle” oczywiście że takim osobom nie zależy kompletnie na jakości i bez trudu znajdą oprawę muzyczną za “pincet złotych” jednak to nie będę ja.

Dobrnęliście do tego momentu a nadal nie wiecie ile kosztuje DJ, spokojnie ale wiecie przynajmniej co wpływa na cenę. Tak naprawdę płacimy za jego przygotowanie do imprezy, muzykę, wynajęcie jego sprzętu, dojazd, za jego kreatywność energię reasumując za jego CZAS!

Myślę, że za wynajęcie DJ-a na standardową kilkugodzinną imprezę urodzinową, rocznicową to koszt rzędu minimum 1500 zł -3000 zł.  Podkreślam, że jest to minimalna stawka którą biorą DJ-e początkujący posiadający sprzęt raptem za kilkanaście tysięcy także tak to mówi się nie można zbytnio wymagać,  zawodowcy kosztują zdecydowanie więcej. Jeśli mamy w planach wynajęcie profesjonalisty, który normalnie zajmuje się prowadzeniem wesel i chcemy zatrudnić go na piękną sierpniową sobotę lub piątek trzeba się liczyć ze stawką weselną, ale obstawiam żeby wprawić was w zakłopotanie napisze że termin ma po prostu zajęty.

” impreza firmowa” tutaj już kwestia jest indywidualna są imprezy formowe na 30-40 osób ale i są na 400-500 dolne widełki myślę że rozpoczynają się od 4 tyś brutto górnej wiadomo nie ma. Jednak wszystko zależy od ilości gości / sprzętu technicznego / terminu.

Jeśli już szukamy Dj-a na wesele nie polecam szukać poniżej kwoty 3500 zł – oczywiście znajdziemy bez problemu również dj-a za tysiąc złotych ( zapewniam nie warto na tracić czasu) – jednak obserwując oferty można dojść do takich wniosków.  W artykule Na co zwrócić uwagę podczas wyboru DJ-a na wesele dowiesz się o tych wszystkich niuansach które wpływają na cenę DJ-a na wesele, które są pewnego rodzaju wyznacznikiem stawki. Na koniec dodam tylko że najbardziej rozpoznawalni i rozchwytywani DJ-e na wesele w kraju, bez większego problemu mogą kreować swoją stawkę – nie ma tutaj górnej granicy.