Żadne wesele nie może obyć się bez oprawy muzycznej. Jako, że doniosłość tego niecodziennego dla Pary Młodej wydarzenia wymaga zapewniania profesjonalnego poziomu, wybór sprowadza się zasadniczo do wynajęcia orkiestry lub DJ-a. Pozostaje więc dylemat co lepsze: DJ na wesele Łódź czy kapela? Bez wątpienia wciąż popularniejszym rozwiązaniem jest zaangażowanie zespołu muzycznego specjalizującego się w graniu podczas uroczystości weselnych. Od dłuższego już czasu także w branży ślubnej można zaobserwować jednak wzrost mody na usługi profesjonalnych DJ-ów. DJ łódzkie to bowiem nie tylko kluby muzyczne i dyskoteki, ale także warta uwagi alternatywa wobec kapeli weselnej.

Za rozwiązaniem takim przemawia kilka solidnych argumentów. Przygotowanie nawet stosunkowo skromnego wesela wiąże się z szeregiem kosztów. DJ Łódź kosztuje znacznie, bo nawet kilkukrotnie mniej niż orkiestra. Jest przecież sam, a kapela składa się z  kilku osób, z których każda musi otrzymać satysfakcjonujące wynagrodzenie za swoją pracę.

Nawet najlepsze zespoły posiadają ograniczony repertuar i nie ma możliwości, by zagrały absolutnie każdą piosenkę, o którą poprosi Para Młoda lub goście. DJ gra natomiast z konsolety lub z płyt, co zapewnia zdecydowanie większe możliwości jeśli chodzi o rozpiętość repertuaru. Wodzirej Łódź jest więc znacznie bardziej elastyczny, zagra niemal każdą piosenkę na życzenie – od przebojów sprzed dziesięcioleci, po aktualne hity radiowe oraz płynnie przejdzie między poszczególnymi gatunkami muzycznymi. Muzyka nie musi bowiem pochodzić bezpośrednio z instrumentów lub wydobywać się z gardła, ale może być odtwarzana, co zresztą zapewnia oryginalną czystość brzmienia. Niezwykle istotną sprawą pozostaje wysoka jakość używanego przez DJ-a sprzętu, dzięki któremu wszystko brzmi tak jak powinno.

Należy podkreślić, że sam DJ to nierzadko za mało do tego, by zapewnić udaną zabawę weselną. Dlatego szukając odpowiedniego DJ-a warto wybrać takiego, który z powodzeniem podejmie się kilku funkcji naraz. Najlepsze rozwiązanie to takie, gdy DJ to także zdolny DJ wodzirej łódzkie. Osoba taka jest odpowiedzialna nie tylko za puszczanie muzyki, ale także za kompleksowe prowadzenie całej uroczystości weselnej. Doświadczony wodzirej aranżuje zabawy, zachęca gości do tańca, dba o dynamikę i dobrą atmosferę. DJ wodzirej musi więc posiadać sprawdzone scenariusze, tryskać humorem, umieć trafiać w zróżnicowane gusta gości, posiadać szerokie pokłady pozytywnej energii i wysoką kulturę osobistą.

Jeszcze lepsza oferta to taka, kiedy DJ wodzirej Łódź potrafi zapewnić nie tylko oprawę muzyczną i prowadzenie imprezy, ale jest w stanie zająć się też różnymi dodatkami, bez których ciężko wyobrazić sobie udane wesele. Wymienić tu można choćby efektowne iskry albo dym czy bańki mydlane, nie mówiąc o profesjonalnych efektach świetlnych. DJ dysponującymi takimi możliwościami i umiejętnościami oznacza same zalety zarówno z finansowego, jak i organizacyjnego punktu widzenia.

Warto zwrócić uwagę, że DJ na wesele Łódź nie potrzebuje tylu przerw, co orkiestra. Jego praca nie wiąże się bowiem z takim wysiłkiem fizycznym. Zresztą nawet podczas przerwy muzyka może być cały czas puszczana, co jest niemożliwe w przypadku kapeli.

Jak DJ pracuję w całym województwie łódzkim nie tylko w Łodzi ale również w innych dużych miastach takich jak: Piotrków Trybunalski, Tomaszów Mazowiecki, Radomsko, Łowicz, Kutno, Pabianice, Zduńska Wola, Sieradz, Pabianice   zwykle ma też mniej napięty grafik niż orkiestra weselna. To ważna zaleta mając na względzie fakt, że terminy wynajęcia muzykantów trzeba rezerwować jeszcze na długo przed samym weselem. Inna zaleta DJ-a wiąże się z tym, że wraz ze swoim sprzętem potrzebuje on mniej miejsca niż kilkuosobowa kapela. Powinny wziąć to pod uwagę osoby organizujące zabawę na małych salach weselnych.

Naturalnie, aby klienci wiedzieli czego mogą spodziewać się po DJ-u i aby uniknąć ewentualnych nieporozumień, warto sprawdzić portfolio artysty oraz śmiało zadawać pytania. DJ wodzirej łódzkie powinien być bowiem wybrany świadomie, tak żeby współpraca przebiegła w sposób gładki i wiązała się z satysfakcją dla obu stron.

Rzecz jasna kapela weselna może wydawać się lepszym wyborem dla osób o bardziej tradycjonalistycznym nastawieniu, ale wodzirej Łódź to podejście bardziej nowoczesne i nieszablonowe, które świetnie sprawdza się zwłaszcza w młodszej grupie ludzi. Kolejne udane wesela pokazują, że DJ łódzkie to nie tylko zabawa dyskotekowa, ale naprawdę świetny pomysł na oprawę muzyczną wyjątkowego święta Pary Młodej.