plenerowy ślub, dekoracje na ślub w plenerze

Dziś opowiem nieco o ślubach plenerowych, są one bardzo popularne w ostatnich latach. Również wiele moich par decyduje się właśnie na taką formę wyznania sobie miłości. Jednak  nie wiedzę że można coś z tym zrobić więcej, inaczej  lub że w ogóle coś można zrobić. Pewnie teraz się zastanawiać eeee przecież to prowadzi urzędnik i nie mamy na to wpływu. Oj macie i to spory, wystarczy tylko dobry plan / scenariusz oraz odrobina dobrej woli. 

Często sala weselna ma piękny ogród, a to już połowa drogi do sukcesu. Wy zadbajcie o drugą połowę. Zróbcie tak jak czujecie jak chcecie po prostu alternatywnie czyli mówiąc  po prostu “po naszemu”. Tak jak chcecie! Zacznijmy zatem  od początku.  

Ślub plenerowy w miejscu imprezy weselnej, poniesione koszty, sporo przygotowań, świetnie przygotowany wystrój, masa kwiatów, dywan, wasza rodzina i przyjaciele i cyk 5 minut i po sprawie…. czy tak to musi wyglądać ?

Od strony fotografa jest to na pewno mega stresujące, bo o ile ceremonia w kościele trwa około godziny i fotograf ma masę czasu żeby  “na spokojnie” wykonać wszystkie potrzebne mu ujęcia z różnych perspektyw. Może wejść nawet na górę do organisty o ile się da i strzelić czaderskie ujęcie całego kościoła, po prostu może sobie swobodnie rozplanować sobie pracę. W przypadku ślubów plenerowych gdzie okoliczności bardzo sprzyjają  mega się stresują, wtedy nie ma czasu na zbędne ruchy a i kroki fotografa na takiej ceremonii są bardzo przemyślane. 

Żeby jednak to tak nie wyglądało zaplanujcie np. ceremonie na godzinkę 16.30 ale napiszcie na zaproszeniu godzina 16.00. Tak wiem taki małe kłamstwo a tylko dlatego że w większości goście się po prostu spóźniają, często to obserwuję jak pojawiają się kiedy już dawno jest po ceremonii. W przypadku godziny szesnastej nawet ci spóźnialscy którzy przyjdą piętnaście po i tak zdążą 🙂 . Kiedy już goście spokojnie ja umilę gościom czas muzyką płynącą z bezprzewodowego nagłośnienia 🙂 

Wracając do scenariusza aby ta ceremonia była fajna, inna i zapamiętana przez wszystkich.

– napiszcie listy tak dokładnie listy na kartkach – młoda do młodego a młody do młodej – po 5-7 zdań nie więcej.  Co w nim ? Napiszcie co czujecie, co myślicie za co dziękujecie czego sobie razem życzycie i przeczytajcie je na przemian w trakcie ceremonii jeszcze przed oficjalną częścią przysięgi.  Dwa poproście swoich świadków również o kilka słów przemowy. Niech napiszą również po 3-5 zdań o Was jak się poznaliście, czym się pasjonujecie i jakie są wasze marzenia. Obecna rodzina pozna was już nieco lepiej. Kolejnym krokiem jest poprosić waszych rodziców również o kilka zdań, to dla nich bardzo wielki moment i myślę że nie raz bardzo chcieli by coś powiedzieć, czegoś wam życzyć. Zobaczycie jak w prosty sposób można uczynić z ceremonii fajną, pełną wzruszeń, łez uśmiechów radości chwilą. Nie traktujcie tego jako stres heeeej to wasz dzień i to oczy wszystkich gości będą skierowane na was, to wy będziecie bohaterami tego dnia. Wystarczy sobie tylko to wszystko poukładać, zaplanować i wyjdzie ekstra aaaa fotografa oooj on będzie w niebie gdyż będzie mógł uchwycić wasze emocje a na tym na pewno mu najbardziej zależy. 

Głowa do góry!