dj lukas - dj na wesele - wesele rustykalny - dj boho

„Jednym z podstawowych i najbardziej popularnych gatunków muzycznych, który obowiązkowo pojawia się na większości wesel, jest Disco Polo” – tak mówi człowiek, doskonale wiedzący czym jest profesjonalna oprawa muzyczna wesel Łódź.  Chwytliwe, rytmiczne piosenki porywają do tańca starych i młodych, integrując zebranych gości. Pewne utwory dostały się już do niemalże kanonów weselnych, a co i rusz można usłyszeć, że : „bez disco polo nie ma udanej zabawy!”. Czy faktycznie każde wesele musi kojarzyć się wyłącznie z tego rodzaju muzyką? Czy może zdarzają się imprezy, na których zebrani wyśmienicie się bawią, pomimo jej braku?

Wbrew pozorom coraz większa ilość par całkowicie rezygnuje z takiej muzyki. Są to jednak zwykle bardziej kameralne imprezy, w miastach, gdzie ludzie zdają sobie sprawę z bogactwa i różnorodności dorobku muzycznego świata. Oczywiście nawet i tam nie da się uniknąć osób, zafascynowanych prostotą i rytmicznością disco polo, jednak także i z nimi, można sobie swobodnie poradzić.

Oprawa muzyczna wesel łódzkie skupia się na tym, co ciekawe, pobudzające i energetyzujące. Wesele bez disco polo stanowi niejako podróż przez rodzaje muzyczne, która wcale nie musi oznaczać nudy. Wciąż jednak istnieje obawa wielu par, czy aby na pewno impreza może się udać bez tak specyficznej muzyki.

Wielu profesjonalistów wskazuje, że statystycznie coraz więcej osób stawia na nowoczesną mieszaninę najlepszych utworów, wspomaganą „złotą klasyką”, a więc piosenkami z lat 60., 70. i 80. Wśród najnowszych trendów należy również wymienić tzw. „Urban trend”, dalece odbiegający od zabawy w remizie przy utworach Boys’ów czy Akcentu.  To zwykle eleganckie zabawy, organizowane w szykownych restauracjach, gdzie przy nowoczesnej, choć stonowanej i inteligentnie dobranej muzyce, zebrani goście bawią się nieco spokojniej, co nie oznacza, że gorzej.

Zamiast więc słyszeć „gorzko, gorzko”  czy „kto w styczniu urodzony jest”,  Urban trend stawia się na ekskluzywne pokazy barmańskie czy kulinarne sztuczki. Jest to pewnego rodzaju innowacja, która dopiero wkracza do polskich realiów. I pomimo swojej ceny, zyskuje na coraz większej popularności. Oprawa muzyczna wesel łódzkie w takim wydaniu, odbiega zatem od dotychczasowych koncepcji, czy lekko żenujących dla niektórych zabaw.

Nowoczesne wesele może zatem odbywać się bez muzyki Disco Polo. Istnieje bowiem tak dużo innych opcji, umożliwiających wyśmienitą zabawę… A co jeśli jednak w połowie wesela grupka dość uciążliwych i upojonych gości zażyczy sobie „wreszcie coś do tańczenia”? Awaryjny set, ustalony wcześniej z DJ’em, zawierający kilka klasyków lat 80. czy wcześniejszych, powinien rozwiązać sytuację. Krótki oddech, po którym znów swobodnie można wrócić do określonej playlisty.

Nie ma zatem niczego, z czym profesjonalista sobie nie poradzi.  Nie warto zatem inwestować w sztampę i nudę, skoro istnieje wielem, różnorodnych pomysłów, sprawiających, że każda chwila na weselu pozostanie tą niezapomnianą.