dj na studniówke-DJ-Lukas - dj na wesele - wesele rustykalny - dj boho

Bal maturalny to dla młodego człowieka ważne wydarzenie. Uświadamia bliskość nadchodzących egzaminów, a dodatkowo jest okazją do zabawy w „dorosłym” stylu. Podobnie, jak w przypadku wesel, także na studniówkach obowiązują trendy. Niezależnie od panującej mody zasada jest prosta – ma być fantastycznie i wesoło, aby po kilku latach zabawa maturalna była wciąż obecna we wspomnieniach uczestników.

O ile sukienki, czy dodatki w postaci krawatów i muszek są sprawą dobieraną indywidualnie, o tyle kwestia oprawy muzycznej pozostaje istotna dla większości uczniów. Współczesne trendy dają spore pole do popisu – „na czasie” jest bowiem zarówno muzyka na żywo, jak i zatrudnienie profesjonalnego DJ’a. Na czym warto się koncentrować i co wydaje się bardziej popularnym rozwiązaniem?

Muzyka na żywo, najczęściej w postaci kilkuosobowych zespołów zwykle kojarzona jest z tradycyjnymi weselami. Niezależnie od repertuaru, forma ta często kojarzy się młodzieży z utworami disco polo bądź marnymi coverami znanych hitów. Tym czasem okazuje się, że obecnie coraz więcej tego rodzaju formacji unowocześnia swoje usługi, dostosowując się do wymagań młodych ludzi. Mimo wszystko, za tą opcją opowiadają się głównie nauczyciele, niekiedy nienadążający za gustem młodzieży.

Dj na studniówkę to bardziej nowoczesna forma, dająca sporo możliwości. Profesjonalista potrafi bowiem wpasować się w oczekiwania gości, mając zdecydowanie szerszy repertuar, niemalże wszystkich gatunków muzycznych. Dodatkowo, obecność takiej osoby na balu maturalnym, pozwala na rozmaite dedykacje podczas zabawy, czy wybór utworów na indywidualne zamówienia. Co więcej, może swobodnie dopasować rytm i tempo muzyki do aktualnych potrzeb i humorów gości. Współcześnie, doświadczony DJ na studniówkę zajmuje się nie tylko puszczaniem utworów z play listy, coraz częściej bowiem staje się prawdziwym artystą oferując ciekawą grę świateł czy użycie takich dodatków jak dym bądź mydlane bańki.

Wszystko jest jednak wyborem, podyktowanym preferencjami uczniów i zgodą nauczycieli. Niezależnie od wszystkiego, nie można zaprzeczyć, że nowoczesne bale maturalne rządzą się swoimi prawami i pewnymi trendami, które niestety są zmienne.